Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pytanie o plastik przy ręcznym maskujący tunel

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pytanie o plastik przy ręcznym maskujący tunel

    Jeżeli ktoś się jeszcze decyduje na koszulkę OCyPlową, albo zmianę swojego zamówienia, to do dziś wieczora jest ostatnia szansa na to :!:

  • #2
    pytanie o plastik przy ręcznym maskujący tunel

    Witam, mam następującą kwestię.
    Chodzi o plastik, który ciągnie się powyżej i poniżej dźwigni ręcznego (widoczny na foto). Jak się zaciąga ręczny to ten plastik wg. mnie zawsze szedł do góry. Dziś zauwazyłem, że po zaciągnięciu ręcznego kawałek dolnej części zostaje w miejscu i powstaje dziura. W związku z tym mam pytanie co się mogło stać i czy da się jakoś połączyć te dwa elementy?
    Załączone pliki
    Była O I 1,9 TDI,
    Jest O II 1,9 TDI

    Komentarz


    • #3
      hubi82, musisz rozebrać tunel i złożyć tę roletkę/zasłonkę (nie masz dostępu w inny sposób)

      po prostu gdzieś coś się ułamało

      roletka ślizga się w takich prowadnicach
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        A ja po prostu skleiłem to ,,kropelką'' i śmiga już trzeci rok....
        Następna będzie panamera....????
        Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

        Komentarz


        • #5
          Też mi się tak wydaje, że trzeba by rozbierać tunel albo zrobić tak jak kolega boogoo mówi. Ja osobiście myślałem o taśmie dwustronnej. Chyba, że ktoś jeszcze będzie miał jakieś propozycje.
          Była O I 1,9 TDI,
          Jest O II 1,9 TDI

          Komentarz


          • #6
            hubi82, nie zrobisz tego taśmą

            jak zdemontujesz tunel będziesz wiedział o co chodzi
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz


            • #7
              Gdybym go zdemontował to na bank bym widział wszystko ale z tym pewnie dużo niełatwej roboty jest.
              Przypatrując się temu wczoraj zauważyłem że jeden element da się na drugi nieznacznie nasunąć i tu myślałem o taśmie (kleju). Niemniej jednak muszę się temu dokładnie przyjrzeć.
              Była O I 1,9 TDI,
              Jest O II 1,9 TDI

              Komentarz


              • #8
                hubi82, Forum - Octavia Club Polska

                demontaż tunelu środkowego

                generalnie roboty na 15-20minut...
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz


                • #9
                  dzięki za pomoc, spróbuję coś podziałać
                  Była O I 1,9 TDI,
                  Jest O II 1,9 TDI

                  Komentarz


                  • #10
                    żaluzja 1z0713187 9b9 - kolor czrny cena 80zł z vat

                    Komentarz


                    • #11
                      dzięki rrobert
                      Była O I 1,9 TDI,
                      Jest O II 1,9 TDI

                      Komentarz


                      • #12
                        hubi82, nie kleiłem tego na zakładkę, tylko na styk. Nawet nie widać 8) .
                        Następna będzie panamera....????
                        Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                        Komentarz


                        • #13
                          generalnie jeśli zamierzasz rozebrać tunel w celu naprawy, to mój sposób polegał na tym, że potrzebujesz superglue i kawałka taśmy tekstylnej takiej jak oplatania wiązek kabli (to akurat miałem pod ręką, ale da się dobrze docisnąć i ładnie przylega). przygotowujesz dwa paski tej taśmy (na szerokość 2 paski ~= szerokość plastiku maskującego), aplikujesz na klejącą stronę superglue i naklejasz. u mnie trzyma coś takiego od kilku miesięcy.

                          taa, wiem, druciarstwo, nie szkoda ci samochodu i takie tam :diabelski_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            każdy pomysł jest dobry i do rozważenia, jeśli już rozbierać tunel to można się zastanowić nad wymianą rolety na nową ewentualnie podłożyć coś od spodu i kleić,
                            drugi sposób bez rozbierania też można wypróbować - zwłaszcza teraz w zimie
                            dzięki wszystkim za porady
                            Była O I 1,9 TDI,
                            Jest O II 1,9 TDI

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X